Strona główna » Aktualności Talex » TALEX ZDOBYWA UZNANIE KLIENTÓW W USA

TALEX ZDOBYWA UZNANIE KLIENTÓW W USA

2022-01-05

Na rynku Polskim firma jest niekwestionowanym liderem w zakresie sprzedaży kosiarek rotacyjnych, dyskowych, bijakowych, przetrząsaczy oraz zgrabiarek, owijarek,  a także maszyn komunalnych takich jak zamiatarki.

O tym co obecnie dzieję się w naszej firmie oraz jakimi sukcesami może się pochwalić – opowie Państwu Prezes Karol Jaworski  oraz Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu – Adriana Grajczyk.

Pierwszy kontakt z rynkiem amerykańskim nawiązaliśmy w 2014 roku. Nasze przedstawicielstwo znajduje się w rejonie Nowego Yorku.  Wybór padł na ten rejon ze względu na lokalizację położoną blisko portów oraz lotnisk- co znacznie ułatwia nam koordynowanie wszelkich wysyłek. Wszystkim zajmujemy się kompleksowo z Borzytuchomia-od załadunku po dostawę pod dedykowany adres w USA- tzw.  dostawa  „door to door”.  Produkty firmy Talex z Borzytuchomia można obecnie kupić w kilkunastu Stanach. Nasza polityka sprzedaży oparta jest na budowaniu odpowiednio dobranych punktów dilerskich- z którymi możemy wspierać lokalnie naszych klientów. Sprzedaż na terenie USA również odbywa się za pośrednictwem siatki dilerskiej ,która składa się z lokalnych, zaufanych punktów przedstawicielskich- co ciekawe niekiedy działających ponad 70 lat na rynku. Handlowców z kilku takich punktów –szkoliliśmy właśnie podczas naszego grudniowego wyjazdu do USA. To był owocny wyjazd, który pozwolił nam merytorycznie oraz praktycznie przygotować zespół do nadchodzącego sezonu. Podczas szkoleń jakie organizujemy dla naszych punktów- skupiamy się nie tylko na wiedzy z zakresu handlowego- obejmującej najważniejsze funkcje maszyny. Niezwykle ważne są dla nas również praktyczne zajęcia z zakresu konkretnego korzystania z funkcji maszyn w terenie. Dlatego na naszym wyjeździe pojawili się również przedstawiciele serwisu-opowiada Adriana Grajczyk.

Tylko w  2021 z Borzytuchomia z ulicy Dworcowej 9C poprzez port w Gdyni, następnie przez Antwerpię, Rotterdam lub Bremerhaven do kilku portów w USA wypłynęło  ponad 80 kontenerów. Do jednego kontenera dział logistyki i załadunku potrafi załadować około 24 szt. kosiarek. Do USA wysyłane są głównie: kosiarki rotacyjne ECO CUT 185 i ECO CUT 165, kosiarki bijakowe ECO, przetrząsacze TORNADO oraz owijarki samozaładowcze SPRINTER 1500 z w pełni zautomatyzowanym systemem sterowania.

Podczas tych kilku dni i możliwości pracy z osobami, które zajmują się sprzedażą naszych produktów na terenie USA najbardziej w pamięci utkwiło mi zdanie jednego z nich, że są rozpoznawani, pozytywnie odbierani w swoim stanie właśnie z tego produktu- z racji jego wysokiej jakości i niezawodności . Są zaangażowani w każdorazową sprzedaż i szczerze polecają ten produkt- którego sami używają w swoim gospodarstwie – tutaj kolega Matt mówił akurat o Przetrząsaczu TORNADO 550- czyli naszym Talexowym produkcie, który praktycznie codzienne schodzi z linii produkcyjnej. Zaangażowanie punktów dilerskich- również nas bardzo motywuje do działania. Takich właśnie punktów będziemy sukcesywnie poszukiwać w 2022 roku do współpracy- dodaje Adriana Grajczyk

To nie jest jednak koniec podbojów Talexu na odległych amerykańskich kontynentach. Podczas publikacji tego artykułu kolejne kontenery z kosiarkami dopływają właśnie do  Ameryki Południowej – ,a konkretnie do Peru. Poza odległymi rynkami kosiarki Talexu dostępne są również we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Największymi rynkami zbytu w Europie poza Polską obecnie są dla nas Niemcy, Austria, oraz Irlandia i Wielka Brytania. Celem na 2022 rok jest zwiększenie volumenu sprzedaży poprzez rozwój sieci punktów dilerskich i budowaniu partnerstwa z potencjalnymi klientami. Nasza strategia ekspansji w tych właśnie krajach jest kolejnym krokiem do zdobycia pozycji wśród liderów w sprzedaży maszyn zielonkowych – dodaje Adriana Grajczyk.