Strona główna » Aktualności Talex » ZAUTOMATYZOWANY PANEL STEROWANIA

ZAUTOMATYZOWANY PANEL STEROWANIA

2021-06-15

Kiedy rozpoczynaliśmy pracę nad projektem naszej owijarki SPRINTER 1500 zastanawialiśmy się nad wszystkimi najważniejszymi aspektami. Postanowiliśmy rzetelnie zebrać informacje i dokonać analizy.

Przeprowadziliśmy mnóstwo spotkań z użytkownikami owijarek samozaładowczych-praktycznie wszystkich dostępnych wówczas na rynku. Sami pracowaliśmy na kilkunastu z nich.

Po kilku miesiącach- mieliśmy głowy pełne pomysłów, rozwiązań,  podpowiedzi od klientów….było tego naprawdę sporo…czuliśmy podekscytowanie 🙂

Przyszedł czas kiedy usiedliśmy do stołu i zaczęliśmy dyskutować jak powinna wyglądać nasza owijarka oraz jakie wyposażenie powinna posiadać. Dzięki zaangażowaniu zespołu technologów w tym projekcie pod przewodnictwem kolegi Arka i pod bacznym okiem kolegi Mariusza – Kierownika działu zakupów powstała ona – owijarka SPRINTER 1500!

Tak, tak… cała ekipa #talexteam miał tu też  duuużo do powiedzenia- wiele rzeczy zostało wspólnie zrealizowanych 🙂

Oprócz podstawowych punktów na liście kwestii jakie chcieliśmy wziąć pod uwagę przy projektowaniu- typu prędkość pracy czy bogate wyposażenie znalazły się również: rozbudowane statystyki pracy oraz łatwość obsługi co miało przekładać się na czystą przyjemność pracy z maszyną!

Czy nam się udało? Już wiemy, że TAK 🙂

Dzisiaj opowiemy Wam trochę o zautomatyzowanym systemie sterowania…

Owijarka SPRINTER 1500  wyposażona jest w pełni zautomatyzowany system sterowania, a rozbudowany pulpit pozwala na korzystanie z wielu ciekawych funkcji.

3 TRYBY PRACY:

 

Auto

Wybór trybu ,,AUTO” umożliwia wykonanie wszystkich ruchów poszczególnych sekcji w jednym pełnym cyklu po naciśnięciu startu.

Półautomatyczny

Wybór trybu ,,Półautomatyczny” pozwala realizować ruch maszyny na dwa sposoby:

  • Pierwszy poprzez kliknięciu wybranego sygnału sterującego wtedy ruch odbywa się automatycznie i po zakończeniu czeka na kolejny sygnał do realizacji. Poszczególne sekcje realizowane są po osobno po ich uruchomieniu.
  • Drugi poprzez przytrzymanie przycisku w tym wypadku ruch wykonywany jest do momentu odpuszczenia przycisku. Zakończenie ruchu następuje w dowolnym momencie po zdjęciu palca z przycisku.

Manual

W trybie ,,Manual” wszystkie ruchy deklaruje operator trzymając przycisk sterujący daną sekcją. Zdjęcie palca z przycisku powoduje zakończenie ruchu sekcji.

W  tym trybie(opcja dla zaawansowanych) możemy samodzielnie ustawić prędkość pracy maszyny.

KONIEC PRACY ?

 

Sprawdź co mówią o Tobie – statystyki z pracy!

Uznaliśmy, że statystyki pracy są niezbędnym narzędziem- muszą być rozbudowane i przejrzyste. Każdy chce poznać wydajność pracy…swojej czy swoich pracowników. Dlatego w naszej owijarce- sprawdzisz jest bez problemu.

Zamieściliśmy tam między innymi możliwość sprawdzenia:

  • Czasu pracy,
  • Liczbę cykli,
  • Ilość owiniętych balotów,
  • Czas  do przeglądu.

Chcecie zobaczyć maszynę w pracy?

Zapraszamy do kontaktu z  naszym Działem Handlowym!